fbpx

Planetarna energija dana u nedelji

Svest o cikličnosti vremena, smeni godišnjih doba, dana i noći, dana u nedelji, oduvek je prisutna. Dani u nedelji dobili su nazive prema vidljivim planetama Sunčevog sistema, na šta jasno upućuju njihovi latinski nazivi:

– dies Lunae (dan Meseca) – Ponedeljak
– dies Martis (dan Marsa) – Utorak
– dies Mercurii (dan Merkura) – Sreda
– dies Lovis (dan Jupitera) – Četvrtak
– dies Veneris (dan Venere) – Petak
– dies Saturni (dan Saturna) – Subota
– dies Solis (dan Sunca) – Nedelja

Raspoznajući ovu povezanost, astrologija nam pruža čitav niz informacija o karakteristikama dana u sedmici i na taj način nam pomaže pri odabiru prikladnih aktivnosti.

Ponedeljak

Energija se budi sa Marsom (utorak), ali radnu sedmicu otvara ponedeljak – Mesečev dan. Za razliku od Marsa, koji predstavlja prvi impuls života, koji je tu da nas probudi, prodrma, pokrene, usmeri, energizuje i fokusira, Mesec je pasivan princip i atmosfera ponedeljka je, po pravilu, uspavana i promenljiva.

Tu promenljivu prirodu Meseca često zaboravljamo kada upravo za ponedeljak vezujemo početak velikih poduhvata, pa kažemo: „Od ponedeljka uvodim drugačiji režim ishrane.“ ili „Od ponedeljka počinjem sa odvikavanjem od svog poroka.“ No, no, no.. Akcije započete ponedeljkom u principu nemaju tendenciju trajanja, jer ovo jeste dan za promene, ali brze, lako ostvarive, dok se neka nevidljiva sila ne predomisli i sve izjalovi i preokrene.

Sunce i Mars predstavljaju akciju, a Mesec reakciju – instinktivnu, emocionalnu, na neposredno okruženje. Raspoloženje često oscilira, a napetost kulminira, usled pojačane osetljivosti i umanjene kontrole nad unutrasnjim impulsima.
Mesec simbolizuje dušu, nepreglednu stvaralačku maštu, zanos, nadahnuće, inspiraciju.
Ponedeljak naročito prija pesnicima, umetnicima, psiholozima, lekarima holističkog pristupa..
Ovo je dan za porodična okupljanja, šuškanje u toplini i sigurnosti doma, za kuvanje, nove recepte, šetnje pored vode, za ples, vino, gitare, i romantične večere…

utorak

Utorkom vlada Mars.
Mars je planeta borbe i rata, snage i moći, agresivnosti, hrabrosti i žestine. On nas budi, fokusira, motiviše. Govori sa koliko želje, energije i prodornosti raspolažemo da osvajamo prostor za sebe, život uzmemo pod svoje i menjamo okolnosti.

Dinamična, uzurbana atmosfera utorka čini da se upravo u ovom danu ostvaruju najveća postignuća. Radni elan je na visokom nivou, ljudi žele da se dokažu, pri čemu pokazuju snažnu volju, ambiciju i odlučnost.
Ovaj rafal energije pojačava potrebu za fizičkom aktivnošću. Uzavreli nalet takmičarskog duha naročito prija sportistima, a dan je svakako idealan za sve vrste takmičenja.

Danas prihvatamo rizik, odgovaramo na izazov, spremni da se nađemo na sasvim novom terenu i oprobamo u novim veštinama.
Mars ne misli, ne oseća, on fokusirano radi ili brzopleto srlja. Moto današnjeg dana je biti u pokretu, fizički aktivan, smiren i usmeren. Izbegavati rasprave, jer se atmosfera lako pregreje, pa nagon za zdravim rivalstvom vrlo brzo u obračun preokrene, a kompromisi i načela diplomatije se u Marsovom danu teško pronalaze.
Za svojim ciljevima slobodno jurite, ali u saobraćaju ni slučajjno ne žurite. Utorkom se pravi ubedljivo najveći broj prekršaja i piše rekordan broj kazni.


Ovo je dan za posetu frizeru, isključivo radi skraćivanja kose, kozmetičaru zbog sređivanja obrva, za uklanjanje mladeža, tatooa i pirsinga, za hirurške intervencije, sportske aktivnosti, za sve pionire, nove početke, majstorske i zanatske usluge, fizičke i konstruktivne poslove.. Za pogled ka Zenitu svojih mogućnosti, za fokus, za pokret, za konkretnu akciju…

sreda

Sreda je Merkurov dan.
Merkur vlada intelektom, racionalnim i logičkim umom. Ne ukazuje na koeficijent, već na vrstu inteligencije – lingvističku, logičko-matematičku, interpersonalnu itd. Govori o načinu na koji čovek razmišlja, da li je naučni um ili, pak, vizuelni tip. Kakva mu je koncentracija, memorija, šta zaokuplja njegove misli, kakav je retoričar, koliko je asertivan, koliko objektivan, čime se studiozno bavi i čemu se intelektualno posvećuje.

Merkur je naša osnovna spona sa drugim ljudima i izuzetno je važan u međuljudskim odnosima, jer vlada svim oblicima komunikacije. Kao planeta opažanja, pokazuje na koji način primamo i obrađujemo čulne utiske.
Danas lako uspostavljamo kontakte, razmenjujemo ideje, diskutujemo na razne teme, uvažavamo savete i mišljenja. Atmosferu odlikuje veliki protok informacija, koje se lako i brzo obrađuju i prenose.

Dan je idealan za pisanje knjiga, tekstova, mejlova, instaliranje novih programa, kreiranje sajtova, popravku telefona i kompjutera, upis škole stranih jezika, svih kurseva, za svaki vid korespondencije i sve administrativne poslove.
Merkur, dalje, simbolizuje kretanje i saobraćaj. U njegovom danu svi smo u pokretu, a preporučuje se kupo-prodaja ili servis bicikla, motora, automobila…

Budući da predstavlja ekstremitete i daje vešte ruke, u vreme njegove vladavine je sjajno osmisliti i napraviti handmade.
Ovo je dan trgovaca, ali i kupaca, cenkanja, sniženja, akcijskih ponuda..
Sreda najviše prija novinarima, reporterima, programerima, predavačima, studentima, anketarima, administrativnim radnicima, svim govornicima, piscima, vozačima…

četvrtak

Četvrtak je pod vladarstvom Jupitera.
Jupiter se još naziva „kraljevskom belom zvezdom“ i smatra najvećim benefikom Sunčevog sistema. Venera je „mala sreća“, a Jupiter „velika sreća“. Šta god dodirne, on uvećava, širi, donosi rast i ekspanziju: mentalnu, materijalnu, duhovnu.

Ovo je idealisticka planeta istine, znanja, apstraktne, filozofske, metafizičke mudrosti. Daje um okrenut teoriji i logici, sveobuhvatnom znanju i nadgradnji licnosti. Predstavlja duhovnu potrebu za razvojem svesti kroz putovanja, uvećanje znanja i razumevanja. Vlada visokim obrazovanjem i akademicima.

Jupiter je planeta istine, pravde i morala, te razvija visoko etičke i moralne kodekse, osećaj za opšte dobro, zakon i red.
Upravlja bogatstvom, pruža podršku, reprezentuje uspeh, uspon, ugled i slavu.
Usmerava nas ka smislu, svrsi i evoluciji, donosi srećne okolnosti i ukazuje koji su naši najviši ideali. Blagosilja nas optimizmom, plemenitošću, humanošću i visoko moralnim načelima.


Ovo je dan za prosperitet, pogodan za berzanske poslove i investicije, otvaranje fondova, za sponzorstva, traženje stipendije. U ovom danu rezervišite turističke aranžmane, posetite ambasade i aplicirajte za vize. Četvrtkom putujte, učite, konsultujte profesore, advokate, angažujte izdavače, potražite sponzore, mecene. Ovaj dan je sjajan i za aukcije, humanitarne akcije, sve aktivnosti i pokrete koji podstiču plemenitost i omogućuju opštu dobrobit.


Danas nam vetar duva u leđa i nosi nas talas dobre volje, afirmativnosti spram života i optimizma u odnosu na date okolnosti. Danas iskušavamo sreću, sasvim sigurni u pozitivne ishode, upuštamo se u donekle rizične aktivnosti i poslove, u kojima nam za pozitivne rasplete treba pomoć Boga, neba, kosmičke energije…

petak

Petak je dan Venere.
Venerin pandan je Afrodita, grčka boginja ljubavi i lepote. Ona vlada čulnim uživanjima i estetskim potencijalima, a lepotu stvara iz fascinantne lakoće.
Sačinjena od krsta (materije) i kruga (duhovnosti), ona sjedinjuje Zemlju sa Nebom i govori da je kosmička istina ekvivalentna zemaljskoj lepoti.

Venera simbolizuje osećajni odnos sa spoljnim svetom. Njena glavna funkcija je da povezuje i opisuje naš društveni život i interakciju sa drugim ljudima. Pokazatelj je naših emotivnih potreba i kapaciteta, koji su najdirektniji odraz naših vrednosti.
Ukazuje šta cenimo, šta nas inspiriše, ispunjava i čini srećnim. Glavni je signifikator braka i partnerstava.
Upravlja umetnošću i kulturom. Poezija, slikarstvo, muzika, drama i film njeni su božanstveni darovi.

Petak je dan posvećen miru i harmoniji, skladu i opustenosti, ulepšavanju i zavodljivosti, druženju i zabavi. Danas smo ljubazni u komunikaciji, dopadljivi u interakciji, davanje nas ispunjava, sreća drugih egzaltira. Danas sklapamo sporazume, spremniji smo na kompromise, asertivnost i staloženo pregovaranje.

U Venerinom danu slavimo umetnost, posećujemo pozorišta, bioskope, koncerte, plesne dvorane, festivale, galerije.
Ovo je sjajan momenat za ulepšavanje, usluge kozmetičara, manikira, frizera, ali i za konsultacije sa feng shui majstorima oko uređenja životnog prostora, sa dizajnerima u vezi knjiga, časopisa, sajtova.

Petak je dan za poklone, male i velike pažnje, za izlaske, druženje, nova poznanstva, sreću i zarazni smeh.
Planeta Zemlja je u znaku Bika i Venerini principi su za Zemljane uslov života. Ljubav stvara lepotu, lepota stvara zadovoljstvo. To je za Veneru sveto trojstvo.

subota

Subota je Saturnov dan.

Ovo je energija čišćenja – čišćenja karme, oslobađanje od toksina, štetnih misli, emocija, navika. Dan za tišinu, masažu, relaksaciju, post, introspekciju, meditaciju.
U ovom danu izražena je empatija prema ugroženim, starim, bolesnim i siromašnim bićima i konkretna akcija činjenja. Svaki vid pomoći njima je pomoć nama samima. Suštinski, to je astrohealing na nivou Saturna.

nedelja

Nedelja je Sunčev dan.
Sunce je davalac svetlosti, energije, života. Predstavlja ego, volju, naš lični identitet, te s’ njim počinje putovanje u potrazi za sobom.

Danas, pre svega, punimo baterije za narednu sedmicu. Povezujemo se sa stvarima koje nam umiruju dušu, oplemenjuju duh, okrepljuju i podižu energiju. 
Danas slavimo život i praktično ispoljavamo sopstvenu kreativnost, te je nedelja idealna za svaki vid umetnosti i stvaralaštva, ali i za putovanja, organizacije venčanja, koncerata i svih javnih dešavanja.

Sunce je motivaciona, pokretačka sila i enormna snaga stvaranja i obnavljanja.
Lepo se osuncajte i uzivajte u ovom carobnom danu.

OSMO POLJE HOROSKOPA

Ljudi sa dobrom postavkom 8. kuće nose u sebi znanje o prirodi energije. U drugoj kući uzimamo materiju, da bi se u osmoj oslobodili iste.

Pročitaj

LILIT

Fiksna zvezda Algol jedna je od četiri manifestacije energetski izuzetno jakog principa, poznatog pod imenom Lilit.

Pročitaj

MERKUR U ŠKORPIONU

Sad ne ubija prejaka, već preblaga reč, takoreći nonsens, oslobođen čvrstih argumenata i logike. Misao mora posumnjati u svoju verodostojnost pre nego što postane izgovorena reč.

Pročitaj